Urša Sekirnik je leta 2011 diplomirala na SEAD (Salzburg Experimental Academy of Dance), leta 2014 pa iz Kulturologije na Fakulteti za družbene vede. Trenutno deluje kot performerka, plesalka in plesna pedagoginja. V svojem delu vedno išče skupno točko z občinstvom, naj si bo na čustveni ravni (kot v delih Vidne iluzije zamrznjenega telesa, 2011/2012 in Druga praznina, 2013) ali pa skozi (iz)rabo kanalov, kot so blogi (Arriving.Soon. / Prihajajoč.Kmalu., 2011) in spletne trgovine (À la Cart Performance Webshop, 2014). V projektu Radio Hit, 2018, je raziskovala odnos med pop glasbo in plesom, osebne izkušnje občinstva v povezavi z glasbenimi hiti in načine, kako občinstvo vključiti tako v ustvarjalni proces kot v izvedbo predstave. Leta 2020 je začela z novim projektom Fent Cua / Med tem ko smo čakali, v katerem v sodelovanju z Jou Serra raziskuje pojem čakanja, natančneje čakanja v vrsti, in v fokus postavlja izkušnjo publike, koreografijo občinstva v prostoru in interaktivnost predstave. Zanimanje za vključevanje publike se nadaljuje tudi v projektih Bestiari Dixit (2022) in (P)ogled (2023).
Leta 2010 je skupaj z Nino Jan ustanovila Kulturno umetniško društvo NUM (KUD NUM), ki ponuja kreativni prostor za umetniško produkcijo, organizacijo umetniških dogodkov v lokalnem okolju in promocijo lokalne umetnosti doma in v tujini.
Leta 2019 je postala del ekipe La Visiva v Barceloni, kjer skupaj z Ano Rubirola in Mireio de Querol pripravlja in izvaja različne dejavnosti v povezavi z gibom in plesnim ustvarjanjem.
Kot plesalka že več let tesno sodeluje s kolektivom Big Bouncers v predstavah O.V.N.I., Jungla in Plancton. Sodeluje tudi v projektih koreografinje Emmo Villavecchia, kot so Ritmia, NeoPicnic in raziskovalni laboratorij Sabores i saberes. Kot dramaturginja je sodelovala je tudi v predstavi Aje Zupanec Liter of Glitter. V preteklosti je bila del predstave Jeroma Bela The Show Must Go On and je med drugim sodelovala z Nino Jan, Jou Serra, kolektivom Collectif PoPs, Phoebe Osborne, Jordijem Ferreirom, Carolino Alejos in Silvio Elgarrista.
Za razvoj svojega dela je bila povabljena na več rezidenc (Graner – Centre de creació del cos i moviment, Barcelona; Can Grau, Mataró; CC Can Felipa, Barcelona; NDA, New York; tragantDansa, Barcelona; Muelle3, Bilbao; CUK Kino Šiška, Ljubljana; CC Albareda, Barcelona; CC Barceloneta, Barcelona; Dance Theatre Ljubljana; Moveo, Barcelona; Estruch Sabadell, Espanya; nunArt, Barcelona, Castellbell i Vilar) in je sodelovala z mnogimi narodnimi in mednarodnimi partnerji (Emanat, Aksioma – Inštitut za sodobne umetnosti, Ljubljana; CUK Kino Šiška, Ljubljana; Zavod Bunker, Ljubljana; Eye Amsterdam; Drugo More, Rijeka; Antic Teatre, Barcelona…)